Biežāk uzdotie jautājumi

2020. gada 12. novembrī mēs pamodāmies citā valstī. Satversmes tiesa pasludināja spriedumu, lemjot, ka mātes seksuālajai partnerei pienākas tiesības izmantot tēva atvaļinājumu, sakarā ar bērna piedzimšanu.

Civilizācijas vēsturē nav piedzīvots gadījums, kad divas sievietes vai divi vīrieši spēj radīt bērnu. Arī šodien nekas nav mainījies.

Kā gudri, inteliģenti un izglītoti profesionāļi Satversmes tiesā spējuši nonākt pie tik absurda sprieduma? Sprieduma, kas lielākajā mērā apdraud dabisku ģimeni un tās pamatus. Sprieduma, kas apstiprina aizdomas – ir kādi, kuri mērķtiecīgi vēlas iznīdēt tēva un mātes lomu, atņemt bērnam tiesības augt dabiskā ģimenē, kuras pamatu veido māte (sieviete) un tēvs (vīrietis). Mēs zinām, ka vienīgi abu dzimumu vecāku klātbūtne var radīt vislabvēlīgāko vidi bērna pilnvērtīgai attīstībai. Bērnam ir vajadzīgi bioloģiskie vecāki – katrs bērns sapņo un ilgojas, lai viņam būtu tētis un mamma – nevis vecāks Nr. 1, vecāks Nr. 2 vai pat vecāks Nr. 3.

ANO Vispārējās Cilvēktiesību deklarācijas 16. panta trešajā daļā ir teikts: “Ģimene ir dabiska sabiedrības pamatšūniņa, un tai ir tiesības uz sabiedrības un valsts aizsardzību”. Dabas likumus vēl neviens nav atcēlis, kaut arī Satversmes tiesa lēmusi pretēji mūsu pārliecībai.

Ir pienācis laiks iestāties par vērtībām, kas gadsimtiem ilgi bijušas pašsaprotamas.

Latvijas Vīru biedrība” pirmo reizi Latvijas valsts pastāvēšanas vēsturē ir iesniegusi Satversmes grozījumu projektu, lai nostiprinātu ģimenes jēdzienu Satversmē. Lai nostiprinātu mums visiem zināmo – bērnam ir tiesības augt ģimenē, kuras pamatu veido māte sieviete un tēvs vīrietis. Tāpat, Latvijas Vīru biedrība vēlas, lai valsts īpaši palīdz daudzbērnu ģimenēm, nepilnajām ģimenēm, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, cietuši no varmācības, bērniem ar invaliditāti un vecākiem, kas par viņiem gādā.

Tikai kopīgiem spēkiem mēs varēsim garantēt mūsu tautai tādu nākotni, kuras pamatu veido dabiskas ģimenes. Aicinām katru un ikvienu nobalsot par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē!

Vienīgi stipras ģimenes var nodrošināt mums cerību pilnu nākotni. Bērni, kuri aug stabilā vērtību sistēmā, spēs celt, veidot un noturēt stipru Latviju. Iestājies par Latvijas nākotni! Balso par ģimeni!

Dabiska ģimene ir ģimene, kuras pamats ir māte sieviete un tēvs vīrietis. Ģimene, kuras pamatā ir laulība, asinsradniecība vai adopcija.

Bērns un viņa bioloģiskais vecāks jebkurā gadījumā ir ģimene, kas balstās uz asinsradniecību. Adopcijas rezultātā bērns iegūst vienu vai divus vecākus, taču tie var būt tikai tēvs – vīrietis un māte – sieviete. Ne likumiski, ne bioloģiski nav iespējami dabiskas ģimenes interpretējumi.

Parakstu vākšanu rosināja biedrība “Latvijas Vīru biedrība”, ko dibinājuši divpadsmit lieliski vīrieši – vīri, tēvi un sava aroda profesionāļi:

Andars Ignacs – valdes priekšsēdētājs, uzņēmējs

Dmitrijs Trofimovs, valdes loceklis, uzņēmējs

Aras Noreika, valdes loceklis, uzņēmējs

Harijs Tumans, Vēstures zinātņu doktors

Gints Lapiņš, Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļas vadītājs

Tālivaldis Vēsmiņš, Pensionārs, Goda liepājnieks

Viesturs Rudzītis, Psihoterapeits

Ingurds Lazdiņš, Arhitekts

Mārtiņš Kapickis, Mikroķirurgs

Jānis Ozols, Psihoterapeits

Jānis Jēkabsons, uzņēmējs

Leons Taivāns, Profesors, reliģiju pētnieks

“Latvijas Vīru biedrība” pirmo reizi Latvijas valsts pastāvēšanas vēsturē ir iesniegusi Satversmes grozījumu projektu, lai nostiprinātu ģimenes jēdzienu Satversmē. Kopīgi sargāsim ģimeni un tās veidoto nākotni. Balso Par ģimeni!

Pievienojies “Memorands ģimenes vērtību stiprināšanai”;

Seko mums sociālajos tīklos Kustība Par dabisku ģimeni, Youtube, slēgtajā grupā Par dabisku ģimeni, Asociācija Ģimene;

Sazinies ar mums, dalies savās idejās, pārdomās un novērojumos, un atbalsti mūs finansiāli.