“Pārim attiecības pēc divdesmit vai trīsdesmit gadiem ir apmēram tādas pašas, kā tās ir ar divdesmit vai trīsdesmit gadus vecu automašīnu,” salīdzina psihoterapeits, supervizors un grāmatu autors Gatis Līdums.

“Kad jūs paņemat pilnīgi jaunu automašīnu no salona, tur līdzi nāk trīs vai piecu gadu garantija, un ja kaut ko salauzīsiet, jums to samainīs un bez maksas izremontēs. Tāpēc jūs tā īpaši neuzraucaties. Tomēr, ja jums ir jau divdesmit gadus veca mašīna, jūs pret to sākat izturēties ļoti uzmanīgi. Jā, jūs šo mašīnu pazīstat un jūtat, kā tā brauc, jums ir pilnīgs kontakts ar to, bet jūs zināt, ka tur ir viena, otra vāja vieta, zināt, kur ir rūsa, kur ir izdilis. Ja jūs tām vietām nepievērsīsiet uzmanību, tā mašīna ļoti drīz beigsies,” plašāk stāsta psihoterapeits. Viņš uzsver, ka ar laulāto pāri ilgtermiņā ir tieši tas pats – “jo mēs dzīvojam ilgāk kopā, jo vairāk un svarīgāk ir pievērst uzmanību tām rūsas vietām un tam, kur kaut kas mazliet neiet.” G.Līdums brīdinoši turpina, ka, ja tam netiks pievērsta savlaicīga uzmanība, tās līdzīgi kā auto – “salūzīs”.

Ja pāris savām attiecībām uzmanību pievērsīs un tās kops, tās kalpos ilgi. “Jo ilgāk pāris ir kopā, jo svarīgāk ir vairāk šajā pārī investēt. Vajadzības pārim pēc daudz gadiem noteikti ir citādākas nekā sākumā, bet vienlaikus tās ir plašākas, dziļākas, lielākas un prasa vairāk investīcijas. Ja jūs domājat, ka ilgāk kopā dzīvojot, nekas nav jādara, tad jūs visticamāk kādā brīdī izšķirsieties, kas nav laba doma. Ja dzīvosiet ar uzskatu, ka ir jāinvestē savās attiecībās arvien vairāk, tad, es domāju, jūs dzīvosiet ilgi un laimīgi,” pārliecināts ir G.Līdums.