Nevalstiskās organizācijas ir vērsušās pie politiskajām partijām ar aicinājumu veidot Demogrāfijas un ģimenes lietu ministriju.

Šī gada oktobrī norisinājās otrā Rīgas Investoru padomes sēde[1], kurā secināts: “Padomes skatījumā, būtiskākais Rīgas pilsētas izaicinājums ir talantu piesaiste. Katru gadu Latvijas darba tirgus sarūk par 11 tūkst. cilvēkiem. Šis jautājums ietekmēs mūsu labklājību nākotnē. Par to ir jāatceras katrreiz, kad dzirdam “nav naudas”.”

Pirms 14. Saeimas vēlēšanām biedrība Asociācija “Ģimene” uzdeva jautājumus[2] politiskajām partijām, viens no kuriem bija “Vai piekrītat, ka demogrāfiskā situācija Latvijā ir ļoti nopietna, un, lai to uzlabotu, ir nepieciešami mērķtiecīgi un sistemātiski ieguldījumi (materiālie un nemateriālie)?” Uz minēto jautājumu visas 11 partijas atbildēja apstiprinoši.

Valdības veidošanas procesā ir vērojama atvērtība jaunu ministriju veidošanai, lai veicinātu nozīmīgu jautājumu risināšanu, piemēram, notiek sarunas par Vides un enerģētikas ministrijas izveidošanu[3].

Piekrītam, Rīgas Investoru padomes izteiktajiem secinājumiem, un vēlamies uzsvērt, ka demogrāfiskā situācija Latvija ietekmē jebkuru tautsaimniecības nozari, t.sk., valsts aizsardzības spējas un valsts ilgtermiņa pastāvēšanu kopumā.

Tāpēc aicinām valdības veidošanas procesā iekļaut jautājumu par Demogrāfijas un ģimenes lietu ministrijas izveidi, lai nekavējoties rakstu efektīvākos ilgtermiņa risinājumus demogrāfiskās situācijas uzlabošanai.

Patiesā cieņā,

Biedrība Asociācija “Ģimene”

Biedrība “Latvijas daudzbērnu ģimeņu apvienība”

Biedrība “Peripatos”

“Latvijas Vīru biedrība”

Biedrība “Austošā Saule”