Kas ir kustība Par dabisku ģimeni?

Tu esi ienācis oficiālajā kustības “Par dabisku ģimeni” mājaslapā.

Droši vien esi sastapies arī ar šādiem nosaukumiem – biedrība “Asociācija Ģimene” un Memorands ģimenes vērtību stiprināšanai, “Latvijas Vīru biedrība”. Tūlīt izstāstīsim, kas tie ir, kas mūs vieno un kāda nozīme tiem ir parakstu vākšanā par grozījumiem LR Satversmē.

Pirmsākums nozīmīgajam darbam ir aizsācies jau 2008. gadā, kad tika dibināta biedrība “Asociācija Ģimene”. Nenovērtējamu darbu šo gadu laikā ir ieguldījusi pirmā asociācijas valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze, apvienojot domubiedrus, aktualizējot svarīgāko par ģimeņu aizstāvību Latvijā un motivējot nepadoties. Šobrīd darbu turpina valdes priekšsēdētājs Rihards Kostigovs, kurš nenogurstoši virza iesāktos darbus!

Memorands

2018. gada 23. novembrī pēc biedrības Asociācija “Ģimene” un sadarbības partneru iniciatīvas tika izstrādāts un parakstīts Memorands ģimenes vērtību stiprināšanai. Sadarbība Memoranda ietvaros turpinās, iekļaujot tajā jaunus dalībniekus, un šis Memorands bija pamats, lai rastos kustība “Par dabisku ģimeni”.

Šobrīd jau Kustībā “Par dabisku ģimeni” ir apvienojušās vairāk nekā 5180 privātpersonas, 109 nevalstiskās organizācijas, 82 draudzes un 59 uzņēmumi, lai kopā atbalstītu dabiskas ģimenes vērtības.

Ik dienu notiek aktīvs darbs, lai stiprinātu ģimenes un laulības institūtu, uzsvērtu tēva un mātes lomu nozīmību bērna attīstībā, aizstāvētu bērnu labākās intereses un lai panāktu valsts ilgtermiņa attīstībai labvēlīgu likumdošanu. Tas viss kopā veido mūsu Latvijas nākotni!

Nepaliec malā un pievienojies arī Tu – Memorands

Latvijas Vīru biedrība

Savukārt, 2021. gada vasarā tika dibināta “Latvijas Vīru biedrība”, kura kā savu pirmo uzdevumu izvirzīja Grozījumu iesniegšanu CVK par ģimenes jēdziena nostiprināšanu mūsu valsts pamatlikumā – LR Satversmē.  Ar to tika uzsākta pirmo reizi Latvijā vērienīgākā kampaņa ģimenes jēdziena nostiprināšanai un iesākās parakstu vākšana.

Mēs aicinām atbalstīt Latvijas Vīru biedrības iesniegto un Centrālajā vēlēšanu komisijā apstiprināto atkārtoto parakstu vākšanu par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmes 110. pantā, kas paredz, ka ģimene balstās laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā.

Ja esat parakstījies iepriekšējā parakstu vākšanas periodā, kad šī pati likumdošanas iniciatīva kļuva par Latvijas vēsturē visvairāk parakstīto iniciatīvu (58 222), izdariet to atkārtoti!

Parakstu vākšana norisinās no 2022. gada 3. augusta līdz 2023. gada 2. augustam, un sniedz Latvijas pilsoņiem iespēju paust oficiālu nostāju un savākt vēl vairāk parakstu nekā līdz šim.

Parakstīties var elektroniski www.latvija.lv/pv vai jebkurā pašvaldībā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Uzzini vairāk mūsu diskusijās, sarunās un video raidījumos Domnīcā.

Paraksties arī Tu! Neatliec to uz vēlāku laiku!