Ar 52 balsīm un partijas “Zaļo un zemnieku savienība” (ZZS) atbalstu š.g. 31.maijā Edgars Rinkēvičs ir ievēlēts par Valsts prezidentu.

ZZS vēlētāji pauž neizpratni par partijas izvēli un bažas par partijas priekšvēlēšanu solījumu neizpildi saistībā ar Satversmē ietverto vērtību – laulības un ģimenes aizsardzību.

Kāpēc Edgara Rinkēviča ievēlēšana par Valsts prezidentu var negatīvi ietekmēt ģimenes vērtību aizsardzību?

Jau priekšvēlēšanu laikā Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka atbalsta viendzimuma laulību atzīšanu Latvijā un uzskata, ka tas ir cilvēktiesību jautājums. Nākošajā dienā pēc Saeimas balsojuma preses konferencē nākamais Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs izteicās – uz partnerattiecību jautājumu sakārtošanu Latvijā ir jāraugās racionāli juridiski, atsakoties no ideoloģiskiem vai politiskiem uzslāņojumiem.

ZZS balsoja par Edgaru Rinkēviču, zinot viņa nostāju un sagaidāmo rīcību.

Atgādinām, ka biedrība “Asociācija “Ģimene”” pirms 14. Saeimas vēlēšanām uzdeva partijām jautājumus, lai novērtētu katras partijas nostāju ar ģimenes vērtību aizsardzību saistītajos jautājumos un veicinātu priekšvēlēšanu solījumu izpildes kultūru.

ZZS uz šiem jautājumiem atbildēja noliedzoši:

28. Vai atbalstāt kopdzīves fakta konstatēšanu un līdzīgu tiesību piešķiršanu kā laulībai?
29. Vai atbalstāt viendzimuma laulības legalizēšanu Latvijā?
30. Vai atbalstāt civilās savienības kā institūta ieviešanu Latvijā?

Vai ZZS atgriezīsies pie priekšvēlēšanu laikā doto solījumu izpildes un pacels uzticības latiņu demokrātijas nodrošināšanai? To rādīs laiks un partijas rīcība.