Biedrība “Asociācija “Ģimene” personīgā vēstulē pateicas Latvijas valsts prezidentam Egilam Levitam par viņa izteikto publisko aicinājumu noteikt politiski atbildīgo personu ģimenes un demogrāfijas jomā, tomēr neslēpj satraukumu, ka šo uzdevumu ir plānots uzticēt partijai “Jaunā Vienotība”, kuras programmā nav neviena punkta par ģimenes stiprināšanu.

Biedrības valdes priekšsēdētājs Rihards Kostigovs norāda, ka “Latvija ir pārāk maza valsts un esam pēdējo 10 gadu laikā zaudējuši pārāk daudz tautiešu gan dēļ emigrācijas, gan dēļ dzimstības samazināšanās, gan dēļ necieņas pret nedzimušo bērnu dzīvību.”

Kā zināms, Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027. gadam bija paredzēts palielināt “Summāro dzimstības koeficientu” no 1,6 2018. gadā uz 1,77 2027. gadā, taču asociācija “Ģimene” vērš uzmanību, ka 2021. gadā summārais dzimstības koeficients bija 1,57, kas ir mazāks nekā bāzes vērtība. Tāpēc šobrīd, kad jaunās valdības veidošanās procesā tiek sadalītas politiskās atbildības, demogrāfijas jautājumu risināšanu un tautas ataudzes sekmēšanu būtu jāuztic tādam politiskajam spēkam, kurš patiesi rūpēsies par minēto jomu.

Valsts prezidentam adresētajā vēstulē R.Kostigovs neslēpj bažas par šobrīd paredzamās partijas “Jaunā Vienotība” potenciālo atbildības uzņemšanos par šo tautai izšķirīgo jautājumu.

“Jaunās valdības veidošanas procesā ir paredzēts, ka gādību pār Labklājības ministriju, t.sk., ģimenes un demogrāfijas politiku, uzņemsies partija Jaunā Vienotība. Partijas programmā nav neviena punkta par ģimenes un laulības kā vērtības stiprināšanu, neskatoties uz to, ka tieši laulībā dzimst visvairāk bērnu. Partija “Jaunā Vienotība” nav strādājusi pie demogrāfijas jautājumiem, un tai nav politiskas gribas veicināt Latvijas tautas ataudzi. Šāda partija nedrīkst vadīt Labklājības ministriju,” biedrības viedokli pauž R.Kostigovs.

Viņaprāt, no šī brīža koalīcijas veidotājiem viskvalitatīvākais piedāvājums ģimenes un demogrāfijas politikai ir partijām “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

Biedrība “Asociācija “Ģimene” arī izteikusi rakstisku aicinājumu minētajām partijām vienoties ar veidojošās koalīcijas partneriem par labāko risinājumu Labklājības ministrijas politiskajā piederībā un nozares pārvaldībā.