Biedrība “Asociācija Ģimene” vērsusies pie Zaļo un Zemnieku savienības biedriem Latvijas reģionos un pilsētās, aicinot aktīvi prasīt atbildību šā brīža ZZS Saeimas frakcijas deputātiem par dotajiem solījumiem saviem vēlētājiem iestāties par vērtībām, kas ir nostiprinātas Satversmē – par tradicionālu ģimeni, par ģimeni, kuras pamatā ir vīrietis un sieviete. 

Kā vēsta ZZS mājaslapā apkopotā informācija par vēsturi, “ZZS kodolu šobrīd veido divas politiski pieredzējušas partijas – Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija – ar plašu pārstāvniecību gan Latvijas reģionos, gan pilsētās. Latvijas Zemnieku savienībai ir vairāk nekā 1400 biedru, kas pārstāvēti 64 nodaļās gan Latvijā, gan ārvalstīs, savukārt Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partija apvieno vairāk nekā 500 biedrus.” Tālāk publicējam vēstuli, kāda izsūtīta partijas biedriem ZZS nodaļās pirms šonedēļ (ceturtdien. 9. novembrī) gaidāmā izšķirīgā Saeimas balsojuma par partnerības institūta ieviešanu Latvijā.

Aicinām reaģēt uz Latvijas nākotni ietekmējošajiem politiskajiem procesiem

Šis ir izšķirīgs brīdis, kurā pieņemot nepareizos lēmumus, tie radīs neatgriezeniskas sekas mūsu tautai. Tā ir tauta, kas jūs ir deleģējusi iestāties par vērtībām un attīstību. Tā ir tauta, kurai jūs esat solījuši būt uzticami savos lēmumos, solījumos un politiskajā darbībā.

Mēs aicinām jūs katru izvērtēt to, kas šobrīd notiek politiskajā arēnā, kur vērtību devalvējošā gājienā līderpozīcijas uzņēmušies jūsu biedri.

Jūs esat viena no senākajām partijām Latvijā, kura ar savu vērtību nostāju ir vienmēr saņēmusi tautas atbalstu. Mēs cienām jūs katru par to, ka jums rūp Latvija un tās cilvēki, mēs cienām Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētāju Armandu Krauzi un citus redzamākos partijas politiķus par to laiku, kad bijām kopā vērtību aizstāvībā. Un tas bija vēl nesen!

Vēlamies atgādināt, kā Armands Krauze atbildēja uz Kustības par Dabisku ģimeni rīkotajā forumā “T-elpa” viņam uzdoto jautājumu“Kā jūs redzat iespēju, kā ZZS var parūpēties par to, lai tiktu nodrošināta ģimenisko vērtību stiprināšana sabiedrībā?”

A.Krauze: “Kas ir stipra ģimene? Tie nav divi vīri vai divas sievas, kas dzīvo kopā. Ja divi trani dzīvotu kopā, tur nekas nebūtu, tā bišu saime nākošgad vienkārši iznīktu. Tas ir arī jāsaprot mums sabiedrībā, ja mēs dzīvotu kā vīrieši pa pāriem un sievietes pa pāriem, tad mēs te drīz nebūtu. Tāpēc skaidri būtu jānodefinē Satversmē, kas ir ģimene, un ka ģimene ir tradicionāla, nevis kaut kādas dīvainas attiecības, un tad mēs varam atgriezties pie tām vērtībām, kas bija toreiz, kad tika dibināta Latvijas valsts un tika dibināta arī Latviešu zemnieku savienība, kurai tagad mēs esam pārmantotāji. Vēsturiski vienmēr ir bijis tā, ka centrā ir bijusi ģimene, kur rūpējās viens par otru. Tagad mums ir priekšstats, ka var dzīvot pa vienam vai kādās sabiedrības grupās un aizmirst to, ka tautai un nācijai mērķis ir, lai mēs gadu simtiem un tūkstošiem būtu latvieši un nevis lai te būtu citi. Vēsturiski daudzas tautas ir pazudušas tieši dēļ tā, ka ir zema dzimstība, ka vērtības pazūd. Mēs kā politiskais spēks, gan arī es personīgi uzskatu, ka, jā, ir šis te referenduma ceļš, bet mēs kā deputāti arī varētu saņemties Saeimā un izgrozīt Satversmi, kur ir vajadzīgas divas trešdaļas, un tur galīgi liberālie spēki kā “Vienotība” un “Attīstībai/Par” var palikt malā, bet pārējie visi taču var saņemties! Ir jāsavāc divas trešdaļas un jābeidz diskusijas, ģimene ir skaidra lieta! Tiem, kas kaut kādu iemeslu dēļ ir savādāki, protams, viņiem ir vieta sabiedrībā, bet nevajag bāzties virsū īpaši bērniem un ar kaut kādu nepareizu ideoloģiju.”

Mēs gribam jums atgādināt, ka Zaļo un Zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs ir runājis publiski savā un arī jūsu visu, kā šī politiskā spēka piederīgo un domubiedru vārdā. Mēs zinām, ka daudzās ZZS reģionālajās nodaļās ir izteikti liela neapmierinātība, sašutums par procesu, kas šobrīd notiek jaunajā koalīcijā un kur aktīvu līdzdalību ņem arī jūsu virzītie politiķi no ZZS. Mēs esam par katra personīgo un profesionālo izaugsmi dažādos jautājumos, kur, piekrītam, var mainīties priekštati par kādiem jautājumiem un no objektīvi izpētītās informācijas var rasties kādi jauni argumenti, bet tas nedrīkst attiekties uz fundamentālajām un valstiski izšķirīgajām lietām – kā patriotisms, drošība, ģimene un laulība, un morālais kompass, kā arī – uz vēlētājiem dotajiem solījumiem!

ZZS programmā 14.Saeimas vēlēšanām bija uzsvērts, ka cīnīsities par vienlīdzīgām iespējām ikvienam dzīvot drošā, pārtikušā, zaļā, saliedētā un brīvā Latvijā, kur varēs veidot dabisku ģimeni un pavadīt mierīgas, materiāli nodrošinātas vecumdienas. Kā arī solījāt veicināt iedzīvotāju līdzdalību sabiedriskajos un politiskajos procesos un atjaunot valdības sadarbību ar NVO.

Šobrīd notiek pretējais – dabiskas ģimenes aizsardzība tiek vājināta caur ultraliberāliem lēmumiem, kas pēc citu valstu pieredzes un kļūdām apstiprina to, ka nopietni tiks iedragātas Satversmē aizstāvētās vērtības un Latvija tiek virzīta pa citu valstu negatīvās pieredzes ceļu!

Jūs esat skaidrojuši un uzsvēruši, ka partija “Jaunā vienotība” piekopj melu politiku, un ar saviem izteikumiem demonstrē arī Latvijas Republikas Satversmes ignoranci. Saeimā pārstāvētie ZZS biedri šobrīd dara tieši to pašu!

Laikā, kad tika savākti 58 222 Latvijas pilsoņu (un no tiem daudzi ir atdevuši savu balsi par jums Saeimas vēlēšanās) paraksti par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē, A.Krauze uzrunājot Latvijas tautu teica šādi: “Mūsu partija ir dibināta 1917. gadā un tāpēc es un mani partijas biedri iestājamies par vērtībām, kas ir nostiprinātas Satversmē – par tradicionālu ģimeni, par ģimeni, kuras pamatā ir vīrietis un sieviete. (….) Mūsu senči, veidojot un pieņemot Satversmi 20. gadsimta sākumā tieši domāja to, ka Latvijas tautas nācijas pastāvēšanas pamatā ir tradicionāla ģimene, kuru veido vīrietis un sieviete.” (4)

Mēs jūs lūdzam – nekavējoties izsakiet atklāti saviem biedriem, kas šobrīd nosaka Latvijas valsts attīstības nākotni savu uztraukumu, bažas un, ja nepieciešams, – nosodījumu par vārda neturēšanu saviem vēlētājiem. Šobrīd Saeimā virzītā un TM izstrādātā Partnerības likumprojekta pakotne nav tikai par nevainīgu tiesisku regulējumu divu pieaugušu cilvēku attiecībām, tas ir atklāts pieteikums uz viendzimuma pāru attiecību reģistrāciju un tālāk viendzimuma laulībām un bērnu adopcijām pie mums Latvijā. Mēs jūs aicinām iepazīties ar Latvijas konfesiju vadītāju nupat publiskoto Atklāto vēstuli Saeimas deputātiem, kā arī asociācijas Ģimene” Memoranda par ģimenes vērtību stiprināšanu (kur ietilpst 5245 privātpersonas, 107 nevalstiskās organizācijas, 88 draudzes, 58 uzņēmumi) Atklāto vēstuli deputātiem, kur ir īsi izskaidrots, kādēļ šī pakotne ir apdraudējums Latvijai, vērtībām, nākotnei. Mūsu biedrība gadiem analizē un pēta ultraliberālisma nodarīto postu citviet pasaulē un tādēļ mēs asi iestājamies pret ZZS Saeimā pārstāvēto politiķu šā brīža atklāto pozīciju un aicinām jūs katru reģionos, kam rūp savi vēlētāji, kam rūp Latvija – rīkoties, uzrunāt deleģētos partijas biedrus ar aicinājumu apstāties un politiski izdevīgo amatu un nelielā slavas mirkļa dēļ nenodot savu sirdsapziņu un vēlētājus. Pieņemot viendzimuma partnerību Latvijā ar jūsu politiskā spēka līdzdalību tiks ne tikai neatgriezeniski ietekmēta Latvijas tautas nākotne, bet arī tiks sadragāts jūsu uzticamības koeficients vēlētāju vidū!

Biedrības “Asociācija Ģimene”

Valdes priekšsēdētājs

Rihards Kostigovs