Ar 8 balsīm PAR un 0 PRET, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) reģistrēja “Latvijas Vīru biedrības” iesniegto likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē”. Iniciatīvas iesniedzēji atgādina, ka šis CVK lēmums sniedz Latvijas pilsoņiem iespēju atkārtoti izteikt savu nostāju par ģimenes jēdziena būtību, kas nedemokrātiskā ceļā, pārkāpjot varas dalīšanas principu, tika apšaubīts no Satversmes tiesas puses. 

“Mēs neatkāpsimies un turpināsim būt stingri savā pārliecībā par to, ka šis jautājums ir ļoti aktuāls un tauta ir likumdevējs. Turpinām, jo iepriekšējā periodā netika savākts vajadzīgais parakstu skaits. Ir jāturpina šis jautājums paturēt gan politiskajā dienas kārtībā, gan jāveic vairāki būtiski uzlabojumi parakstu vākšanas procesa veiksmīgai norisei. Piedzīvojām, ka šis pakalpojums nav pieejams tiem pilsoņiem, kuri vēlas realizēt tiesības parakstīties, bet viņiem nav bankas kartes. Uzskatu, ka šai iespējai, līdzīgi kā piedalīšanās vēlēšanās pilsoņiem ir jābūt bez maksas, kā arī nepieciešams paplašināt apmācītu un informētu parakstu apliecinātāju loku pašvaldībās,” uzsver “Latvijas Vīru biedrības” vadītājs Andars Ignacs.

Kā zināms, par oficiālajām iniciatīvām, kas reģistrētas CVK, nevis citās platformās, parakstus var vākt vienu gadu. Ja gada laikā nesavāc vajadzīgo skaitu – 154 868 parakstus, lai rīkotu tautas nobalsošanu, šo procesu var atkārtot, uzsākot parakstu vākšanu no jauna.

Iepriekšējā parakstu vākšanas periodā, kas noritēja no 30.07.2021. līdz 29.07.2022., iniciatīva ģimenes jēdziena nostiprināšanai Satversmē iegāja Latvijas vēsturē kā visvairāk parakstītā tautas iniciatīva, neskatoties uz ārkārtējās situācijas ierobežojumiem un karu Ukrainā.

Ikviens pilngadīgais Latvijas pilsonis var parakstīties par grozījumu Satversmes 110. pantā, lai tajā nostiprinātu ģimenes jēdzienu, paredzot, ka ģimene balstās laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā.

Parakstīties var elektroniski vietnē https://latvija.lv/pv un jebkurā pašvaldībā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas: https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji

Vairāk informācijas: https://pargimeni.lv

Tālr. 26559304

E-pasts: gimene@virubiedriba.lv