Veiksmīgi noslēgusies asociācija “Ģimene” organizētā Ģimenes dienas tiešsaiste, kurā izskanēja gan ekspertu diskusijas par bērnu labākajām interesēm un vīrišķību šodienā, gan neparasti stāsti no dažādām Latvijas ģimenēm, bija vērojama virtuālā bērnu zīmēju izstāde un bija muzikāli pārsteigumi no Latvijas mūziķiem. Šogad 15. maija svētku programma sešu stundu garumā varēja notikt pateicoties nesavtīgu ziedotāju atbalstam. Asociācija “Ģimene” vadītājs Rihards Kostigovs, izsakot pateicību ikvienam dabiskas ģimenes vērtību atbalstītājam, uzsver, ka projekts par šādu Ģimenes dienu šogad nesaņēma lūgto valsts finansējuma atbalstu, tomēr izdevās, jo kopīga mērķa vārdā apvienojās spēcīga brīvprātīgo komanda.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs sveicot Latvijas ģimenes pauda pārliecību, ka arī valsts politikas līmenī ir jādara viss iespējamais, lai aizsargāta būtu Latvijas ģimene. Valsts atbalsta sniegšana un apzināšanās, cik daudz vēl jāpaveic ir salīdzināms ar nekad nerimstošo bērnu audzināšanas procesu  – tā uzsvēra Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks, bilstot, ka “savu bērnu izaugsmei mēs vecāki esam vajadzīgi neatkarīgi no viņu vecuma. Mēs augam līdzi saviem bērniem. Svinēsim svētkus un novērtēsim to, kas mums ir un rūpēsimies, lai mēs būtu stiprāki, sirsnīgāki, izpalīdzīgāki un viedāki!”

Īpaši svinīgi skatītājiem pirmo reizi vērtēšanā tika nodoti divi latviešu kristīgo mūziķu radīto dziesmu video klipi. Abas dziesmas tapušas ģimenes vērtību atbalstam. Valda Indrišonoka, Pētera Upelnieka un Dārtas&Emīlijas Sedlenieces Ģimenes himnas “Dzīvības pavediens” video klipa tapšanā piedalījās vairāk nekā 100 lieli un mazi ģimeņu dziedātāji no visas Latvijas.

Savukārt, dziesmu “Stipra ģimene” radījusi teju nodibinātā un laulībā nostiprinātā jaunā Ezeriņu ģimene. Mūziķis Kaspars Ezeriņš video klipā iekļāva turpat 100 iesūtītās dažādu ģimeņu fotogrāfijas, kuras stāsta par spēku, drosmi, vienotību un prieku.

Aktīvais un talantīgais rīdzinieks Dāvids Krūze programmas ietvaros sazvanījās ar dažādām vietām Latvijā, kur tika svinēta Ģimenes diena. Viesojāmies gan Stopiņu novadā, gan Ventspilī un Valmierā, kā arī sazinājāmies ar Cēsīm, kur tieši Ģimenes dienā tika aizsākta īpaša koncertturneja “Gaisma krīt”. Šīs ir tradicionālas un visiem saprotamas pamatvērtības, par ko iestājamies – tā tiešsaistē Ģimenes dienas skatītājus uzrunāja mūziķis Deniss Paškevičs, atklājot, ka gaidāmie 50 labdarības koncerti Latvijā norisināsies ģimenes vērtību atbalstam. Tajos uzstāsies Deniss un Jolanta Paškeviči un līdzās mūzikai cilvēki tiks uzrunāti parakstīties par Satversmes 110. panta grozījumiem, lai nostiprinātu ģimenes jēdzienu.

“Garīgums ir ļoti praktiska lieta un tā sākas ar ģimeni. Vienotība ģimenē būvējas pa gabaliņam, to veido kopīgi, izrunāti lēmumi. Manās rokās nonāca Kārļa Ulmaņa grāmata, kur parādās, ka ģimene bija centrālais punkts. Mums būtu mazliet jāatgriežas, jāapstājas un jānovērtē to laiku, ko Dievs mums dod kopā kā ģimenei,” tā sveicot svētkos pauž Apsīšu ģimene no Valmieras, kurā aug astoņi bērni.

Liberālo vērtību propaganda pazūd brīdī, kad jāaizstāv sava ģimene un nācija kara apstākļos – personīgajā stāstā dalījās Līga Garkuša, kas pēdējos desmit gadus ar vīru un 4 meitām dzīvo Ukrainā.  “Šī šobrīd notiekošā pļāpāšana par to, ka es varu būt vīrietis, un varu būt arī sieviete, kara situācijā parāda, ka tā ir tikai teorija, kura reālā situācijā neiztur nevienu konkursu. Ukrainas vīrieši, ja vajag iet šobrīd karot, to dara, ja vajag, turpina celt valsts ekonomiku. Viņi turpina piedāvāt arī savu sirdi savām sievietēm. Pat kara apstākļos turpinās laulības, notiek kāzas, vīrieši turpina glābt savas ģimenes, tie ir normāli procesi, kuri strādā, jo ģimene un sava zeme ir absolūtās vērtības, par ko atdot savu dzīvību. Pirms pāris gadiem veiktajā aptaujā par Ukrainas jaunās paaudzes vērtībām divas galvenās tika noskaidrotas – tās bija ģimene un uzņēmējdarbība,” tā sarunā Rihardam un Viktorijai Kostigoviem atklāj Līga Garkuša.

Brīdī, kad audzinot savus īpašos dvīņu puikas ar invaliditāti, Jana Praškeviča zaudēja savu mīlestību un dzīves draugu, viņai šķita ka no šī trieciena nepiecelsies. Tomēr viņa ir to izdarījusi un par atrasto spēku un motivāciju dot saviem dēliem ģimenes sajūtu dalās arī ar skatītājiem Ģimenes dienā. Viņa ir mamma ar ļoti neparastu tetovējumu un nu jau nelokāmu pārliecību, ka “ir jāpalīdz abiem dēliem sagatavoties dzīvei un iemācīties patstāvību.” Viena no viņas aktivitātēm, ko dara kopā ar dēliem, ir piedalīšanās maratonā.

Raksts turpinās pēc raidījuma “Balso par ģimeni” reklāmas –

Lai arī termins “bērnu labākās intereses” ir definēts, tomēr ar tā izpratni un realizāciju ir grūti. Pienākumi, atbildība un intereses ir putrā, un noteikt, ko katra nozīmē ir diezgan sarežģīti, tā Asociācija “Ģimene” projektu vadītāja Elīnas Kārklas vadītajā diskusija norādīja profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze” vadītāja Ārija Martukāne. Viņa aicina domāt, ka katram bērnam labākā mācību stunda ir vecāku attiecības, vērtības un savstarpējā mīlestība, jo “bērni pārsvarā neieklausās vārdos, bet mācās pieredzē”.

“Visas sabiedrības interesēs ir spēcīgs laulības institūts, arī tādu cilvēku, kuriem ir netradicionāla orientācija un kuri nespēj veidot attiecības ar pretējā dzimuma partneri,” pauda portāla Telos.lv galvenā redaktore Agnese Irbe.

Programmas turpinājumā skatītājiem tika piedāvātas sarunu cikla “T-elpa” vadītāju Andara un Gitas intervija ar Aijas un Aras Noreiku ģimeni par to, kā nodzīvot 40 gadus laulībā un palikt arvien laimīgākiem, gan – ja nav uzticības finansēs, tad nebūs uzticības arī citās jomās, gan to, ka tieši nodibinot ģimeni, cilvēks iegūst nākotni. Psihoterapeits Viesturs Rudzītis skaidroja, ka pāru galvenais izaicinājums ir pārvarēt pievilkšanās un atgrūšanās spēkus, pārejot no konkurences uz sadarbību.

Sarunas, diskusijas un ģimenes vērtībām veltītos dziesmu video klipus varat atrast asociācijas “Ģimene” un kustības “Par dabisku ģimeni” sociālajos kontos un Youtube kanālā.

Paldies Ģimenes dienas atbalstītājiem un ģimenes vērtību draugiem – “Skrīveru saldumiem”, garšas laboratorijai “Manas garšas”, “Balandiņu medum”, ģimenes uzņēmumam “Luii Snacks”, kompānijai “vedam.lv”, zīmolam “Tru:de”, Diakonijas centram un Latvijas Kristīgajam radio.

Klausies arī mūsu Spotify kanālu un raidījumus “Balso par ģimeni” –