Parakstu vākšanas kampaņa iedvesmojusi Latvijas mūziķus radīt īpašas dziesmas par stiprām ģimenes vērtībām. Mūziķis un misionārs Kaspars Ezeriņš kopā ar Tīsu ģimenes mūziķiem uzrakstījis dziesmu “Stipra ģimene”. Šobrīd šai dziesmai top video klips, kurā tiek aicinātas piedalīties Latvijas ģimenes, iesūtot foto no saviem ikdienas mirkļiem. Ģimenes tiek aicinātas dalīties un iedvesmot ar saviem foto stāstiem, kuros var ieraudzīt šādas vērtības – drosmi, vienotību, mīlestību un spēku. Dziesmas video klipa prezentācija plānota Starptautiskajā Ģimenes dienā, 15. maijā asociācijas Ģimene organizētajā tiešsaistes ģimenes svētku pasākumā.

Nepalieciet malā, iesaistieties – sūtiet vienu vai vairākus savas ģimenes foto. Priecāsimies par dažādiem paaudžu stāstiem, piemēram, kur opis vai ome māca mazbērnus, kur māsas darbojas kopā ar brāļiem, vai vīrs kopā ar sievu svin svētkus. Fotogrāfijām ir jābūt ar labu kvalitāti, asumu un atsūtot mums uz info@asociacijagimene.lv jūs piekrītat, ka tās tiek iekļautas topošajā dziesmas video klipā.

Klausies šo sarunu arī mūsu Spotify kanālā!

Kaspars Ezeriņš:

“Mums noteikti vajag stipras ģimenes! Jebkuru problēmu, kas pastāv, vispirms redz bērni un viņi no tā cieš. Šī domāšana, ka ģimeni var veidot, piemēram, arī vīrietis kopdzīvē ar citu vīrieti, ārda vērtības. Tāpat mani uztrauc, ka cilvēki šķiras un ka dzīvo kopā vienkārši nelaulāti. Tāpēc arī radās šī dziesma šai iniciatīvai, jo es to pilnībā atbalstu un arī pats nobalsoju par grozījumiem Satversmē jau pirmajās dienās. Ir citi, kas domā, ko gan mana balss izmainīs vai ka šī visa ir politika. Tomēr mums ir jāpasaka savs vārds, jo, ja to tagad neizdarīsim, un ja nesargāsim savas vērtības, cietīs mūsu bērni. Viens no svarīgākajām un vērtīgākajām lietām, ko Dievs iedevis, ir ģimene, jo caur to mācāmies mīlestību. Esmu domājis par to, ka ģimene ir tik ļoti unikāla un īpaša lieta, kas palikusi no Ēdenes dārza, bet ka cilvēki šodien ir gatavi to iznīcināt un uzspļaut tai virsū. Ja tagad to nenosargāsim, tad drīz arī mūsu skolās runās par to, kas šobrīd jau ir par normālu atzīts netālajās kaimiņzemēs. Tieši tur pirms kādiem desmit un divdesmit gadiem arī teica, ka nav ko iespringt, bet kā ir tagad? Mēs redzam, cik tālu tas viss ir aizgājis. Redzu šo domu, ka šobrīd tiek veicināta, ka vīrietim, piemēram, ne obligāti jābūt kopā ar sievieti.

Tomēr mēs taču zinām, ka, ja vīrietis ar vīrieti apprecas, viņi kopā taču nevar radīt bērnus, populācija tādejādi samazināsies. Mums ir jāiestājas par patiesām lietām. Tas ir sāpīgs jautājums par to, kas notiek rietumpasaules daļā. Jo arvien tālāk dodies rietumvirzienā, jo sastopies ar cilvēkiem, kuriem nav skaidra izpratne par dabiskajām vērtībām. Piemēram, Īrijā, kad bija balsošana, vai atļaut valstī viendzimuma laulību legalizāciju, par nobalsoja arī kādi, kas iet uz baznīcu. Ieraudzīju, ka pat cilvēkiem draudzēs nav izpratnes, jo neuzdrošināmies laikus iestāties un izglītot viņus. Atceros, ka vēl pirms kādiem 20 gadiem, kad biju Vācijā, mani pārsteidza tas, ko ieraudzīju kinoteātrī.

Pirms filmas zālei, kurā bija arī ģimenes ar bērniem, tika rādīta reklāma ar pilnīgi kailu sievieti, lai reklamētu …margarīnu! Tad, dodoties uz veikaliem, to skatlogos varēju ieraudzīt manekenus dažādās pozās, un tas bija vēl pirms 20 gadiem, tad iedomājieties, kas tad tagad tur notiek?  Šajās valstīs rādīt multenēs to, ka puisītis ar puisīti var būt kopā, ir pilnīgi jau normāli. (K.Ezeriņš)

Citādāka situācija ir Tuvajos austrumos, kur arī daudz esmu braucis un bijis kopā gan ar arābiem, gan ebrejiem. Tomēr, skumjākais, ka tieši Izraēlā notiek visneiedomājamākais. Telaviva ir Tuvo austrumu praida galvaspilsēta. Redzu, ka lielākā daļa jūdi, kas īsti nepraktizē savu ticību, nodevušies lielākajai izvirtībai.

Aicinu iestāties par to, ka tiek nostiprināta ģimene – gan to, ka tās pamatā ir vīrietis un sieviete, gan arī to, lai šķiršanās rādītāji nebūtu tik augsti. Mums Latvijā ir ļoti liels procents šķirto laulību. Tāpēc es gribētu aicināt ikvienu, kas šobrīd iet cauri grūtībām, neatstāt savu sievu un vīru, bet turpināt censties un izlīgt. Es nepiekrītu kristīgajiem padomdevējiem, kas saka, jā, kādā gadījumā labāk šķirties un nepalikt kopā. Ir jācenšas izlīgt, jo ticu, ka to, ko Dievs ir savienojis, cilvēks nedrīkst šķirt. Man ir ļoti žēl par tiem, kas izvēlas tomēr šķirties. Mums ir dota viena dzīve, kāpēc gan liekas, ka ar nākamo partneri problēmas nebūs? Esošās problēmas ir jāpārvar kopā ar to cilvēku, ar ko esi izvēlējies būt. Mums ir jāiestājas par stiprām ģimenēm. Bērniem ir vajadzīga mamma un tētis, nevis mamma “numur viens” un mamma “numur divi”. Ģimene ir vērtība, ko nedrīkstam pazaudēt.

Materiāls tapis sadarbībā ar Latvijas Kristīgo radio un raidījumu “Balso par ģimeni”

Noklausies arī šo sarunu –

Ja vēlies parakstīties par šajā sarunā minētajiem Satversmes grozījumiem par ģimenes jēdziena nostiprināšanu, dodies uz latvija.lv/pv

Ja atradi vērtīgu saturu, atbalsti mūs, lai varam turpināt runāt: ZIEDOT