VIDEO: Klajā laista ģimenes himna “Dzīvības pavediens”

Autors: |2022-05-31T14:42:39+02:0020. maijs, 2022|

Izsakot atbalstu dabiskas ģimenes vērtībām un parakstu vākšanas kampaņai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmes 110. pantā, klajā laista īpaša Ģimenes himna “Dzīvības pavediens”.  Līdz ar kampaņas iziešanu finiša taisnē, pie skatītājiem šonedēļ nonācis ir arī šīs dziesmas video klips. Tā operators un video montētājs ir Pēteris Tīss. Dziesmas “Dzīvības pavediens” tapšanā piedalījušies mūziķi Valdis Indrišonoks, Pēteris Upelnieks un Dārta Sedleniece kopā ar savu meitu Emīliju. Stipra ģimene ir Latvijas nākotne – tādu pārliecību pauž viens no dziesmas autoriem Pēteris Upelnieks.

“Būt par ģimeni ir tik pašsaprotami. Man piezvanīja Valdis Indrišonoks, izstāstīja ideju un to, ko dara asociācija “Ģimene” un sapratu, ka es to pilnībā atbalstu, jo arī pats esmu parakstījies par ģimenes jēdziena nostiprināšanu. Darbs studijā (“SDG”) bija ļoti atbildīgs uzdevums, jo bija jārada dziesma par ģimeni tāda, lai tās neskan banāli. Sēdējām, rakstījām un beigās, manuprāt, rezultāts ir iznācis ļoti svinīgs un dziļš. Dziesmā ir ietverti var teikt tādi kā kodi, kuri katram nolasās. Es jau no paša sākuma pilnībā uzticējos Valdim un esmu priecīgs, ka mana un Dārtas balss tik ļoti labi skan kopā,” plašāk stāsta mūziķis Pēteris Upelnieks.

“Arī man iestāties par ģimeni liekas tik pašsaprotami, jo mēs taču katrs nākam no ģimenes, kurā ir bijis tētis un mamma. Tāpēc arī mēs šajā dziesmā satikāmies. Iesākums man bija visai komisks, jo Valdis piezvanīja un teica, ka vajag manu palīdzību, jo man taču esot daudz bērni un ka dziesmas ierakstīšanas termiņš esot bijis vakar. Kad prasīju, kad man jābrauc un jāpalīdz ierakstīt, Valdis jautāja, nu vai varu būt pēc divām stundām,” smaidot atceras Dārta Sedleniece. “Sēdāmies mašīnā un braucām uz Valda studiju. Tas man un bērniem bija piedzīvojums, jo pa ceļam uz studiju visi kopā mācījāmies vārdus. Dziesma absolūti mums tapa apkārt skrienošo un dzīvības pilno bērnu pavadījumā. Tā ir iznākusi ļoti svinīga un esmu ļoti pagodināta, ka varu būt maza daļiņa tajā visā,” pauž Dārta. Viņa pārliecināta, ka dziesma ir ceļš un veids, kā cilvēkiem likt padomāt, vai ģimene viņiem ir vērtība.

Viņas divpadsmitgadīgā meita Emīlija, kuras balss skan dziesmas kulminācijā saka, ka “ģimene ir mani cilvēki, ko es mīlu, Tie ir mana mamma, tētis, brālis un māsa. man šī video tapšanā pats svarīgākais likās iespēja parādīt, ka ir abi vecāki. No mammas nevar iemācīties to, ko no tēta un no tēta nevar iemācīties to, ko no mammas! Ir vajadzīgi abi!”

Man kā normālam ģimenes cilvēkam, protams, ir sirdī, ka ir jācīnās par šo vērtību – tā viens no dziesmas autoriem Valdis Indrišonoks.

“Pēteris ir jauns un talantīgs mūziķis un man ar viņu jau ir bijusi laba sadarbība. Tā nu mēs vienu veselu dienu līdz vēlam vakaram sēdējām un strādājām, līdz dziesma bija gatava par kādiem 95%. Pamatā, protams ir radošais darba process, kurā ir gan vairākas versijas vārdiem, gan melodijai. Pirmā frāze pieder Pēterim un uz tās būvējām tālāk un attīstījām arī melodiju. Pirmā frāze ir tas atspēriens, uz kura tad jāprot visu smuki vadīt tālāk. Citreiz dziesmām sākums var būt foršs, bet dziesma savā virzībā paliek nekāda un otrādi. Sapratām, ka vajadzīgs balanss it visā un tas, lai šī dziesma cilvēkus piesaista. Lai ir kā labā filmā, kur sižetiskā līnija ved tālāk un skatītājs nevar vien atrauties. Vēl šo procesu var salīdzināt ar labu grāmatu, kur notikumi raisās tā, ka vari līdz naktij lasīt, gribot uzzināt, kas būs tālāk. Dziesmai ir jābūt tādai , kas notur līdz galam uzmanību un noved līdz maksimuma punktam, kas principā ir tā himniskā daļa ar svinīgo nobeigumu,” stāsta Valdis Indrišonoks.

“Veidojot šīs dziesmas video mēs sanācām kopā ar vairāk nekā 100 citiem lieliem un maziem dziedātājiem. Tās bija dažādas Latvijas ģimenes, kas arī atbalsta šo kampaņu un piekrita atbraukt skaistā maija dienā uz Zaļeniekiem un piedalīties filmēšanā. Manuprāt, rezultāts ir ļoti spēcīgs un ticu, ka šo dziesmu izpildīs vēl uz daudzām skatuvēm un dziedās dažādos ģimeņu kopā būšanas mirkļos visā Latvijā.” (R. Kostigovs)

“Un kā ar humoru mums teica viena ģimene no Liepājas, šīs dziesmas pavadījumā noteikti var paveikt šobrīd tik svarīgo soli – parakstīties par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmes 110. pantā, lai nekad mūsu valstī nepienāk brīdis, kad mamma vairs nevarēs saukties par mammu vai arī kad mūsu pusaudzis pieaugošās propagandas spiedienā paziņos, ka jūtas kā pretējais dzimums,” stāsta asociācijas “Ģimene” vadītājs Rihards Kostigovs.

Vēlētāju iniciatīvas “Grozījums Latvijas Republikas Satversmē” par ģimenes jēdziena nostiprināšanu iesniedzējs “Latvijas vīru biedrības” vadītājs Andars Ignacs uzsver, ka šī himna “satur dziļus konceptus, kas nolasās jebkuram latvietim, kuram ģimene ir bezkompromisu vērtība. “Ticu, ka ir īstais brīdis, kad tā ir tapusi, jo tas ir un būs ka atgādinājums, ka ģimene ir jāizdzīvo un jābauda šodien un par to jādomā nākotnes izteiksmē, nevis jāatstāj novārtā,” tā Andars Ignacs.

Klausies arī šo sarunu –

Ja vēlies parakstīties par šajā materiālā minētajiem Satversmes grozījumiem par ģimenes jēdziena nostiprināšanu, dodies uz latvija.lv/pv

Ja atradi vērtīgu saturu, atbalsti mūs, lai varam turpināt runāt: ZIEDOT

Žurnāliste, komunikācijas speciāliste un raidījuma vadītāja LKR. "Par vērtībām ir jārunā, lai tad, kad kāds meklē, ir ko atrast, tāpēc arī mēs rakstām, filmējam, jautājam un runājam!"
Go to Top