Kādēļ mūziķu ģimene – džeza dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškēviča un viens no pazīstamākajiem Latvijas saksofonistiem Deniss Paškēvičs divu mēnešu laikā gatavi kāpt uz skatuves 50 Latvijas pilsētās un sniegt bezmaksas koncertus? Abi vienbalsīgi atzīst, ka šādas intensīvas koncerttūres pamatmērķis ir uzrunāt cilvēkus par divām lietām – dabiskas ģimenes vērtību aizstāvību un personīgo kristīgo ticību. Abām šīm vērtībām mūziķu dzīvē ir liela nozīme un par to arī šajā nelielajā sarunā, kas tapa tūlīt pēc koncerta Vecgulbenes muižas parkā. Koncerta programmas ietvaros tiek prezentēts dziedātājas jaunākais mūzikas albums “Gaisma krīt”, klausītāji var dziedāt līdzi latviešu komponistu dziesmām, savukārt to starplaikos ir iespēja dzirdēt dažādas īsas uzrunas ģimenes vērtību atbalstam.
Klausies mūs arī Spotify –
Kādi bija šīs idejas aizsākumi par 50 bezmaksas koncertiem pa visu Latviju tik īsā laikā?
Stāsts ir par to, ka nolēmām atbalstīt “Latvijas Vīru biedrības” iniciatīvu par parakstu vākšanu, lai nostiprinātu Satversmē dabisku ģimeni. Mums šādas intensīvas (uzstāšanās) pieredzes ir bijušas, esam trenēti. Kad es savulaik dziedāju bekvokālā pie Laimas Vaikules un apbraukājām Ameriku, vairāk bijām lidmašīnā, nekā uz zemes, visu laiku pārlidojām un visu laiku bija jaunas vietas. Visu, ko mēs abi esam dzīvē darījuši, esam darījuši ar pievienoto vērtību, pa tukšo neko neesam pūtuši vai dziedājuši. Vienmēr esam gribējuši arī sludināt, neklusēt un teikt cilvēkiem patiesību, ticu, ka mēs nesam cilvēkiem gaismu un cerību. Mūzika ir garīga un ja Dievs tevi ir svaidījis tad tu nes Viņa klātbūtni, jo Dievu neierobežo neviens stils. Patiesībā šī ideja piedzima Aināram (Šleseram- aut.) pēc viena kopīga pasākuma, kurā bijām un kurā viņš ieraudzīja, cik ļoti cilvēki ir saliedēti. Tā kā laiks ir maz – līdz 29. jūlijam, tad knapi mums visas šīs Latvijas vietas salikās.
Deniss: Patiesais juridiskais organizators šiem 50 koncertiem divu mēnešu laikā ir SIA “Riga Room Agency”, kas ir kolosāla komanda un nodarbojas ar šo koncertu faktisko organizāciju – visas atļaujas, saskaņošanas u.c. lietas. Jā, un mēs toreiz bijām sanākuši kopā un sākām runāt par šīm ģimenes vērtībām un to, ka ir jāatbalsta šī “Latvijas Vīru biedrības” iniciatīva. Mēs bijām gatavi gandrīz katru dienu būt kādā Latvijas pilsētā un esam pateicīgi katrai, kas atver savas durvis un ka varam uz skatuves arī ieraudzīt daudzus sabiedriski aktīvus darbiniekus, tostarp priesterus, mācītājus un arī pilsētas mērus. Priecājamies arī par katru reizi, kad ar mums kopā ir pārstāvji no “Vīru biedrības” un arī asociācijas “Ģimene”.
Jolanta: Ja jautā, kamdēļ tieši 50 koncerti, tad tas vienkārši tā simboliski salikās. Ideja bija, ka līdz jūlija beigām mēs maksimāli apbraucam Latviju un aizvedam cilvēkiem šo informāciju par parakstīšanos. Ļoti daudz šo informāciju nezināja un bija pat izbrīnīti, ka šādi var parakstīties un ka ir šāda iniciatīva! Mēs strādājam kā tādi vēstneši un arī koncertos es saku, ka tā ir visu mūsu atbildība – izdarīt maksimāli visu no savas puses un Dievs pieliks pārējo klāt.
Jā, jūs šajos koncertos muzicējat, skaisti spēlējat, bet starp mūziku jūs arī runājat ar cilvēkiem. Ko jūs viņiem stāstāt?
Jolanta: Principā mēs stāstam, ka ir šāda iniciatīva un vēl sludinām evaņģēliju. Pēc koncertiem mums nāk klāt un saka, ka mēs klausītājus stiprinām un dodam cerību un drosmi ticēt, ka Latvijā var kaut kas mainīties un uzlaboties. Šīs atsauksmes ir liela balva mums. Tas ir pats svarīgākais, jo tā ir garīgā atmoda cilvēkiem pēc šiem diviem pārdzīvotajiem smagajiem gadiem. Mēs šajos koncertos varam stāstīt arī, ka Dievs ir labs.
Deniss: Katrs, kas uzkāpj uz skatuves un runā par savu dzīvi, to dara ar lielu Dieva spēku. Mūsu ģimenē dabiska ģimene nozīmē attiecības un to dziļumi, pēctecība, sapratne un mīlestība. Dabiska ģimene ir nevis morāli sakropļots organisms, bet tās, pirmkārt, ir attiecības starp vīrieti un sievieti. Tas nozīmē, ka ģimenē mamma ir sieviete un tētis – vīrietis. Esmu vienmēr ticējis tam, ka bērns var izaugt tikumīgā un skaistā ģimenē, redzot kā vecāki mīl viens otru. Protams, ka ģimenē var būt strīdi un kļūdas, bet svarīgākais ir, kā atgriezties vienam pie otra. Tad varam runāt par spēcīgu ģimeni. Arī paši savā dzīvē esam redzējuši dažādus fiasko, bet izejot visam cauri mums ir pieticis spēka atkal vienam otru satikt.
Jolanta: Tamdēļ jau nav jārada surogātprodukts, ja kādam, piemēram, šeit neizdodas attiecības starp vīrieti un sievieti, nevar uzreiz tad domāt, kā radīt tam alternatīvu, jo tad tas būs veiksmīgāks stāsts. Es domāju, ka šī pat nav cīņa starp ideoloģijām, kura ģimene būtu labāka, bet tā ir cīņa starp tumsu un gaismu. Tā ir sacelšanās pret Dievu un naturāla ņirgāšanās par to, kā Dievs ir radījis pasauli.
Dievam nav tikai viss saldi un pūkaini, bet jebkurai darbībai ir sekas, jo Dievs noliek robežas, tieši tāpat kā robežas tiek noliktas bērnu audzināšanā. Tas ir pierādīts un arī pat psihologi problēmu gadījumā rosina nospraust robežas. Mēs šobrīd apzināmies, ja šī propaganda ienāks mūsu izglītības sistēmā, tad tur noteikti šīs robežas tiks sajauktas. Mēs visi esam par kristīgām vērtībām un dabisku lietu norisi. (J.Gulbe-Paškēviča)
Ja paskatāmies, visa daba nevar neko homoseksuāli radīt. Tādi ir dabas likumi. Es domāju, ka mums vienkārši ir jāpamostās un jāņem savas garīgās pozīcijas rokās un nedrīkstam atļaut nozagt to, ko Dievs ir radījis. Mēs esam sargi savā zemē.
Saruna turpinās pēc reklāmas –
Deniss: Vienīgais, ko Dievs man ir iemācījis caur šo dzīvi – ir nesekot cilvēkam, bet sekot Viņam. Gribas atgādināt katram, ka mūsu ierašanās šajās pilsētās ir arī tāds kā pravietiskais akts. Ne tikai mūzika maina, bet mūsu pateiktie vārdi maina gaisotni. Mēs ar tiem liekam tādus kā lielus stingrus akmeņus. Ticu, ka Debesu valstība ir jāīsteno šeit uz zemes, tāpēc arī mēs dodamies uz šīm pilsētām nevis vienkārši uzspēlēt labo “Gaisma krīt” mūziku, bet ejam ar pravietisku vārdu.
Ļoti svarīgi, ka mēs ejam pie cilvēkiem, ka esam tuvu un ka mums nav vajadzīgas barjeras. Mēs gribam to darīt, jo ticam, ka ģimene ir sabiedrības mazākā šūniņa un arī stūrakmens. Dabiska ģimene ir šis veselīgais modelis, kurš var nest pēcnācējus un simbolizēt laimīgu un morāli veselu zemi. (D.Paškēvičs)
Šķiet jūs katrā koncertā apliecināt, ka cerība mūsu tautai vēl ir?
Jolanta: Jā, Dievs mūs uzpilda katru dienu ar jaunu ticības drosmi un spēku un tādēļ nesam to tālāk. Ja nebūtu Dieva roka pār visu šo, mēs savā spēkā to nevarētu darīt.
Deniss: Vēl mūsu tūrē ir redzams, ka ir sabiedrībā daudzi iemiguši cilvēki, jo viņiem šķiet, ka viņus tas neskar tieši. Un ir cilvēki, kas nenovērtē savu balsi un spēku. Bet šis balss atdošanas brīdis padara to par vērtīgu un to der atcerēties jebkuram cilvēkam, ka viņš ir vērtīgs sabiedrības cilvēks. Galvenais, kas tev dzīvē ir jāizdara – tev ir jānostājas pareizajā pusē. Ja nostājies gaismas pusē, tad visam, ko darīsi, būs spēks.
Ja vēlies parakstīties par šajā sarunā minētajiem Satversmes grozījumiem par ģimenes jēdziena nostiprināšanu, dodies uz latvija.lv/pv
Ja atradi vērtīgu saturu, atbalsti mūs, lai varam turpināt runāt: ZIEDOT
Noklausieties arī šo sarunu –